Gilean’s Prima Vera

LP II  LP III  KORAD Gilean’s Prima Vera
”Vera”

Född: 2010-10-23
Ägare:  Kennel Gilean’s

  HD AB   ED ua   Rygg (back) ua
Ögonlyst: ua
MH  skott  1
KORAD
Alarmerande Servicehund Diabetes
Länk till Veras MH

Stamtavla:

IPO 3 Deep Space Nine di Zinxavi

 

IPO 3 Belgerac Django IPO 3 Malek de Salte Cabre Ring 3 Duke du Lac Du Lezert (terv)
Harmony de Salte Cabre
Belgerac Yla IPO 3 Breston van ’t Bentsteentje
Eternitys Joy of Belgerac
IPO 3 Ezri Lursa Noma van ’t Wolfshome IPO 3 Zinziano van ’t Murselt IPO 3 – KNPV cert. Boet
Nimfa van ’t Murselt
Boycka Noma van ’t Wolfshome IPO 3 Django van ’t Bentsteentje
IPO 1 Azoera
Dark’n Smart Angie   LP I, II Korad Eternity’s Gilean A-Te-Ell’s Monsieur Bacchus Xurit’s v’t Belgisch Schoon
Ceres Gucci of Ateell
 Vaquita’s Alice of Eternity Falk Vom Nauenhof
Majkav’t Belgisch Schoon
LP I, II Korad SVCH SUCH Fannyhills Olivia d’Equinox NUCH Vanistica Equinox Shogun Du Pre Du Vieux Pont
GBCH Vanistica Knowing
Valtelina Van De Hoge Laer  DKUCH NLCH Jarl-Wendy van Lanas Hof
Quasinoir Van De Hoge Laer

Resultat:

Datum Plats/Klubb Klass Resultat Domare
160514 SBK Göteborgsavd/Kallebäck Spår
Lägre Klass
496,25 p uppfl  Björn Brocker/Rune Lövenius
160409 Halmstad Årsprov SoS Alarmerande Servicehund Godkänd
160402 SBK Göteborgsavd/Kallebäck Lydn klass III 259 p uppfl  LP III Willy Gustavsson
151128 Varbergs BK Lydn klass III 282 p uppfl Ingvar Johansson
151024 Falkenbergs BK Lydn klass III 259 p uppfl

 

Yvonne Andersson
140928 Varbergs BK MT Mentaldelen 422 p

Godkänd

KORAD

Anita Andersson/Maria Johnson-Thoren
131026 Falkenbergs BK Lydn klass

II

163,5p

Uppfl

Mats

Andersson

130925 Varbergs BK Lydn klass

II

165 p

Uppfl, LP II

Mats

Andersson

130727 Göteborg/Mölndals BK MT, exteriör Godkänd Jesper Andersson
130720 Kungsnacka BK Lydn klass

II

188 p

klassvinst

Uppfl

Yvonne Lengfelt
130712 Tvååker Öppen klass Excellent,

placering 1

Arne Foss,

Norge

130706 Varbergs BK Lydn klass

II

160,5 p

Uppfl

Bo Gustavsson
130407 Ullareds BK Appellklass

Spår

 

267,5 p

Uppfl

– – –
130323 Elfsborgs BK Lydn klass

I

172 p

Uppfl

– – –
121007 Skövde Räddningsskolan – – – Alarmerande servicehund under utbildning – – –
120923 Lund Öppen klass CK, Excellent, BIR Ingrid Andersson
120821 Backamo Lämplighetstest Godkänd – – –
120707 Tvååker Unghundsklass CK, Exc 1, Bästa tik, BIR Rony Doedijns